Klinika Marusza - Jak zbudować kształtne pośladki?
Fizjoterapia

Jak zbudować kształtne pośladki?

28 marca 2018

Pośladki są bardzo ważną częścią ciała, która jako jedna z wielu, ma wpływ na ocenę naszego wyglądu zewnętrznego. Im są bardziej zadbane, jędrne i kształtne, tym zwiększamy szanse na lepszy wygląd. Co zrobić, żeby ich prezencja zachwycała nie tylko nas, ale także otoczenie? Pytamy o to trenerów z Kliniki Marusza w Warszawie.

1. Dieta na piękne pośladki

Absolutnie niezbędną kwestią w kształtowaniu pośladków jest utrzymywanie odpowiedniej diety. Nadmiar węglowodanów i tłuszczów powinien być zastąpiony przez większe ilości warzyw, owoców i witamin, występujących pod różnymi postaciami. Chcesz mieć piękne pośladki? Nie jedz byle czego!

Uwaga: Ćwiczenia i dieta to dobrana para. Łącząc dobroczynne działanie sportu i diety osiągniesz efekty szybciej i będą one lepsze!

2. Ćwiczenia na piękne pośladki

Kolejnym sposobem, na zbudowanie pięknych pośladków są znane wszystkim przysiady. Należy pamiętać, aby wykonywać je na prostych plecach, ze ściągniętymi łopatkami. Jednocześnie pośladki powinny być bardzo mocno napięte. Systematyczne ćwiczenia pomogą w osiągnięciu oczekiwanego efektu.

Bardzo dobrym ćwiczeniem, mającym wpływ na kształtowanie pupy jest bieganie. Dodatkowym atutem może być nachylony teren, który powoduje opór i jeszcze silniej stymuluje mięśnie pośladków. Taki trening bardzo skutecznie spala również tkankę tłuszczową, poprawiając wygląd całego ciała.

Pomocny przy osiąganiu idealnego wyglądu pośladków jest jakikolwiek wysiłek fizyczny. Najefektywniejsze będą jednak jazda na rowerze, pływanie, taniec oraz ćwiczenia, nastawione bezpośrednio na spalanie tłuszczu i kształtowanie mięśni pupy.

3. Kosmetyki / estetyka

Jako element uzupełniający kształtowanie pośladków, doskonale spisują się specjalistyczne kosmetyki i preparaty. Służą uelastycznieniu skóry i powodują, że staje się ona jeszcze bardziej jędrna i gładka w dotyku. Pomagają także zwalczać cellulit, który niestety „lubi” tą część ciała.

Chcesz mieć zgrabne pośladki i piękną sylwetkę? Umów się na trening personalny w Klinice Marusza, ul. Jana Kazimierza 11 B, Warszawa – Wola. Nasz trener dobierze dla Ciebie idealny program treningowy i pomoże osiągnąć spektakularne rezultaty!

Zadzwoń i umów wizytę!    +48 602 573 788 lub +48 602 573 716

                       

Aktualności

Profesjonalne zabiegi, najnowsze technologie, atrakcyjne rabaty!